W dniu 5 marca 2019r. w ramach poszerzania wiedzy o prawie, uczniowie klasy IIA XII Liceum Ogólnokształcącego, złożyli wizytę w nowej siedzibie Sądu Okręgowego w Radomiu przy ul. Warszawskiej. Na początku licealiści spotkali się z p. Joanną Kaczmarek–Kęsik, sędzią IV Wydziału Cywilnego – Odwoławczego Sądu Okręgowego w Radomiu. W czasie spotkania, pani sędzia opowiedziała o pracy sądu, przypomniała główne zasady prawa obowiązującego w Polsce, a następnie uczniowie pod przewodnictwem pani sędzi zwiedzili najważniejsze i najciekawsze miejsca w gmachu Sądu. Młodzież zwiedziła salę sądową, w której odbywają się rozprawy pod szczególnym nadzorem. Ponadto zobaczyli Biuro Obsługi Interesantów, Salonik Mediacyjny, a także areszt.

Następnie drugoklasiści udali się do Sali nr 1, w której mogli obserwować przebieg procesu karnego, w sprawie o porwanie ze szczególnym okrucieństwem. Zbrodnia ta zagrożona jest karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Rozprawie przewodniczyła p. sędzia Marta Łobodzińska – Prezes Sądu Okręgowego w Radomiu.

W tym miejscu pragniemy podziękować p. Prezes sędzi Marcie Łobodzińskiej i p. sędzi Joannie Kaczmarek–Kęsik za poświęcony nam czas, a także p. Marzenie Tarczyńskiej za pomoc w zorganizowaniu ciekawych i pouczających zajęć. Nad młodzieżą opiekę sprawowały nauczycielki XII Liceum Ogólnokształcącego – pani Halina Kopyt i pani Małgorzata Węglewska.

Galeria zdjęć