Samorząd Uczniowski XII LO serdecznie zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie upamiętniającym zbliżające się Święto Konstytucji 3 Maja. Konkurs składa się z następujących kategorii:

TEST WIEDZY – obejmował będzie podstawowe, najważniejsze zagadnienia dotyczące Konstytucji. Zgłoszenia przyjmuje pani Halina Kopyt – nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie.

KONKURS LITERACKI – należy napisać wiersz związany z Ojczyzną, Konstytucją lub z tym, z czym kojarzy nam się Polska.Prace należy przesyłać do pani Anny Fiutowskiej – nauczycielki języka polskiego.

KONKURS GRAFICZNY – zadaniem jest wykonanie (w dowolnej formie) pracy plastycznej nawiązującej do uchwalenia Konstytucji. Prace należy przesyłać do pana dyrektora Radosława Lisa, który opublikuje je na stronie internetowej i na Facebooku – wygrywają te prace, które zdobędą największą ilość polubień.

Test wiedzy, który odbędzie się w formie online, zaplanowany jest na 26 kwietnia, a prace literackie i graficzne należy przesyłać do 27 kwietnia.

Nagrody przewidziane dla zwycięzców to fanty z poszczególnych przedmiotów (ocena, dodatkowe nieprzygotowanie, możliwość przełożenia niezapowiedzianej kartkówki itp.).

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Dominiką Stępień – Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w XII Liceum Ogólnokształcącym w Radomiu.