Biblioteka szkolna włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. To październikowe święto, ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r., obchodzone było przez jeden dzień, a od 2008 r. – przez cały październik. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi “Z książką Ci do twarzy”.

W ramach obchodów MMBS zapraszam uczniów do aktywnego uczestnictwa w akcjach organizowanych przez nauczyciela-bibliotekarza, do odwiedzania biblioteki i zapoznania się z księgozbiorem biblioteki.

Program obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

  1. Konkurs fotograficzny z książką w tle “Sleeveface” – termin do 28.10.2020 r. Udział w konkursie polega na wykonaniu niebanalnego zdjęcia przedstawiającego osoby fotografowane z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała.
  2. Wystawa “Książki naszych noblistów” – wystawa w bibliotece książek autorstwa polskich noblistów – cały miesiąc.
  3. Bookcrossing – biblioteka rozpoczyna akcję uwalniania książek. “Uwolnione książki” można zostawiać na regale znajdującym się w bibliotece szkolnej – cały miesiąc.

Reguły organizacji poszczególnych akcji i konkursów dostępne w bibliotece szkolnej.
Zapraszam do udziału.

Małgorzata Holender, nauczyciel-bibliotekarz